УЧАСТЬ ПРОФЕСОРСЬКО-ВИКЛАДАЦЬКОГО СКЛАДУ ІНСТИТУТУ УДО УКРАЇНИ В СПАРТАКІАДІ «БАДЬОРІСТЬ ТА ЗДОРОВЯ»

Відповідно до Плану спартакіади «Бадьорість та здоровя» 7 квітня 2017 року у басейні Київського національного університету імені Тараса Шевченка були проведені змагання з плавання на Першість Голосіївського району міста Києва серед професорсько-викладацького складу ВНЗ ІІІ-ІVрівнів.

Плавання — олімпійський вид спорту, який сприяє зміцненню імунної системи, розвиває гнучкість, координацію і витривалість. Саме ці якості потрібні військовослужбовцям Управління державної охорони України для виконання службових завдань. Тому це один з важливих етапів змагань у рамках спортивної підготовки підрозділів УДО України.

На учасників змагань чекала безкомпромісна боротьба. Крім цього, професорсько-викладацький склад обмінявся досвідом і підвищив свою кваліфікацію.

Збірна команда Інституту УДО України в командній першості посіла третє місце.

В програмі змагань - "естафета 4 х 25м вільний стиль" у напруженій боротьбі команда Інституту УДО України здобула перемогу.

Змагання проводились по різним віковим групам, за результатами особистої першості представники Інституту УДО України посіли наступні місця:

25–34 років - 50 метрів «вільний стиль»:

       І місце – Фурсенко Сергій;

       ІІ місце – Фурсенко Андрій;

       ІІІ місце – Кисленко Дмитро.

35–44 років - 50 метрів «вільний стиль»:

       ІІІ місце – Кізілов Олексій.

25–34 років - 50 метрів «брасс»:

       І місце – Фурсенко Сергій.

25–34 років - 50 метрів «на спині»:

       І місце – Фурсенко Андрій.

35–44 років - 50 метрів «на спині»:

       І місце – Іванушкін Євгеній.

       Переможці та призери змагань з плавання були нагороджені грамотами та медалями. Колектив Інституту УДО України вітає переможців та призерів змагань з успішним виступом!

Плавання

_________________________________________________________________________________________________________

НАУКОВІ ДОСЯГНЕННЯ ДО 25 річниці

Управління державної охорони України

До 25-річчя створення Управління державної охорони України науково-педагогічним складом Інституту УДО України Київського національного університету імені Тараса Шевченка підготовлені навчальні видання, які будуть використані в освітньому процесі. Ці навчальні посібники пройшли апробацію, отримали схвальні відгуки від керівництва департаментів Управління державної охорони України та від представників провідних вищих навчальних закладів м. Києва.

1Довидник обл31        Пам’ятка військовослужбовця Управління державної охорони України : [довідник] / [За заг. ред. Дахновського В.А.]. – К. : Інститут УДО України. – 2017. – 70 с.

У Довіднику висвітлено окремі питання організаційно-правового, режимного, оперативно-розшукового, технічного забезпечення діяльності Управління державної охорони України з метою забезпечення безпеки посадових осіб та об'єктів, щодо яких здійснюється державна охорона. Видання призначене для військовослужбовців Управління державної охорони України, слухачів магістратури Інституту Управління державної охорони України КНУ імені Тараса Шевченка, слухачів ВПУДО Інституту УДО України КНУ імені Тараса Шевченка.

2корупцыйны злочини обл21

          Кримінальна відповідальність за корупційні злочини. Альбом схем : Навч. посіб. / Кузнецов В. В., Грудзур О. М., Кузнецова Л. О. – К. : Інститут УДО України КНУ імені ТарасаШевченка, 2017. – 82 с.

У навчальному посібнику за допомогою структурно логічних схем і таблиць проаналізовано кримінальну відповідальність за корупційні злочини. Висвітлені поняття і види корупційних злочинів, здійснений аналіз законодавства по видам і складам злочинів. Видання розраховане на студентів, курсантів, слухачів, аспірантів, ад’юнктів та науково-педагогічний склад вищих навчальних закладів, науковців, працівників правоохоронних органів, адвокатів, суддів, на всіх тих, хто цікавиться питаннями кримінального права.

3Англ посiбник обл2        Спірічева О. В. Англійська мова для співробітників державної охорони [Частина 1] : навч. посіб. / Спірічева О. В. – К. : Інститут УДО України КНУ імені ТарасаШевченка, 2017. – 49 с.

У навчальному посібнику представлена тематика ділового спілкування, що містить фрази та діалоги з англійської мови для повсякденного вжитку, тексти та диференційовані завдання для розвитку вмінь та навичок усного та писемного мовлення. Видання розраховане на студентів, курсантів, слухачів, співробітників державної охорони України, працівників правоохоронних органів, на всіх тих, хто бажає розвивати іншомовну компетентність.

4Нем посiбник обл3 1      Жукевич І. П. Німецька мова для співробітників державної охорони [Частина 1] : навч. посіб. / Жукевич І. П. – К. : Інститут УДО України КНУ імені Тараса Шевченка. 2016.         – 53 с.

У навчальному посібнику представлена тематика ділового спілкування, що містить фрази та діалоги з німецької мови для повсякденного вжитку, тексти та диференційовані завдання для розвитку вмінь та навичок усного та писемного мовлення. Видання розраховане на студентів, курсантів, слухачів, співробітників державної охорони України, працівників правоохоронних органів, на всіх тих, хто бажає розвивати іншомовну компетентність.

_______________________________________________________________________________________________________

Спартакіада «Бадьорість та здоров’я» з шахів

17 січня 2017 року представники Інституту УДО України взяли участь у Спартакіаді «Бадьорість та здоров’я» серед професорсько-викладацького складу Київського національного університету імені Тараса Шевченка з шахів, що проводився у спортивному комплексі університету, за адресою проспект Академіка Глушкова, 2-Б.

Головний суддя Чубар І.І. привітав усіх учасників з початком змагань і побажав майбутніх перемог. Було проведено жеребкування та поясненні основні правила гри. Регламент був визначений – 10 хвилин кожному спортсмену на партію.

Почалася безкомпромісна боротьба за перемогу. До останнього туру не було зрозуміло, хто займе призові місця.

В особистій першості 3 місце посів завідувач кафедри гуманітарних та загально-правових дисциплін Інституту Управління державної охорони України Київського національного університету імені Тараса Шевченка, д.ю.н., професор Кузнецов В.В.

шахи

_____________________________________________________________________________________________________

Спортивне свято в Інституті

Відповідно до Плану спортивно-масової роботи 12 грудня 2016 року в Інституті УДО України проведений турнір з настільного тенісу.

Відкриваючи змагання, перший заступник начальника Інституту УДО України полковник Пугач С.М. привітав усіх любителів гри з цим святом і побажав учасникам перемог, сил і наснаги для популяризації та розвитку улюбленої гри.

У змаганні брали участь слухачі 1 та 2 курсу магістратури Інституту УДО України.

Суддівську колегію змагань очолював викладач кафедри тактико-спеціальної підготовки капітан Чорний С.С.. Змагання відбувалися в особистому заліку.

У напруженій боротьбі перемогу у турнірі здобув слухач 2 курсу Хижняк Антон Сергійович, 2 місце посів слухач 1 курсу Фурсенко Сергій Володимирович, 3 місце поділили Вознюк Олександр Миколайович та Тернавський Ігор Олегович, слухачі 1 та 2 курсу відповідно.

По завершенню змагань організовано та проведено нагородження переможців та призерів змагань.

P61212 143135

________________________________________________________________________________________________________

Чемпіонат Управління державної охорони України
з плавання 15.11.2016

         Відповідно до Положення про Чемпіонати Управління державної охорони України на 2016 рік, 15.11.2016 спільно із викладацьким складом Кафедри фізичного виховання та спорту Київського національного університетут імені Тараса Шевченка на базі Спортивного комплексу
КНУ імені Тараса Шевченка були проведені особисто-командні змагання з плавання між спортивними групами КФК УДО України ФСТ «Динамо» України. 

У змаганнях взяли участь збірні команди 11-ти спортивних груп у кількості 44 спортсменів.

            Змагання відкрив заступник начальника Інституту Управління державної охорони України Київського національного університету імені Тараса Шевченка генерал-майор Ігор Плахута, який побажав усім учасникам змагань успіхів у змаганнях та перемог.

За результатами командної першості місця серед команд розподілились наступним чином:

III м. – збірна команда 14-ї спортивної групи (ДОО);

II м. – збірна команда 18-ї спортивної групи (Інститут УДО України);

I м. – збірна команда 11-ї спортивної групи (ДПО).

За результатами особистої першості:

на дистанції 50м місця розподілились наступним чином:

III м. – Деркач Максим із часом 30,19с – збірна команда 11-ї спортивної групи (ДПО);

II м. – Гарбузенко В’ячеслав із часом 33,92с – збірна команда 14-ї спортивної групи (ДОО);

I м. – Латишев Сергій із часом 32,94с – збірна команда 11-ї спортивної групи (ДПО).

на дистанції 100м місця розподілились наступним чином:

III м. – Іванушкін Євгеній із часом 01хв. 04,31с збірна команда 18-ї спортивної групи (Інститут УДО України);

II м. – Фурсенко Сергій із часом 01хв. 00,88с – збірна команда 18-ї спортивної групи (Інститут УДО України);

I м. – Шабельний Ярослав із часом 57,81с – збірна команда 16-ї спортивної групи (СОЧО).

Загальний результат серед КФК УДО України

ФСТ «Динамо» України

1-а спортивна група (Служба 1 комендатури ДООб)     - XI

2-а спортивна група (Служба 2 комендатури ДООб)     - X

5-а спортивна група (Служба 5 комендатури ДООб)    - VIII

7-а спортивна група (Служба 7 комендатури ДООб)     - V

8-а спортивна група (ДОЗО)                                               - IX

9-а спортивна група (2 Служба ДППОЗ)                          - VII

10-а спортивна група (3 Служба ДППОЗ)                        - VI

11-а спортивна група (ДПО)                                            - I

14-а спортивна група (ДОО)                                           - III

16-а спортивна група (СОЧО)                                             - IV

18-а спортивна група (Інститут УДО України)           - II

IMG 5831

IMG 5960______________________________________________________________________________________________________

Чемпіонат міста Києва та Київської області

з плавання

22-23 жовтня в місті Бровари Київської області відбувся відкритий Чемпіонат міста Києва і Київської області з плавання в категорії «Мастерс» на призи клубу «Гаврилич мастерс». У чемпіонаті брали участь працівники спеціальних правоохоронних органів серед яких - і Управління державної охорони України.

Змагання проводились за різними віковими категоріями. Інститут УДО України представляв старший викладач кафедри Інституту Іванушкін Євген Олександрович,  який виборов перше місце та нагороджений відповідним дипломом.

            Колектив Інституту щиро вітає переможця!

IMG диплом

_____________________________________________________________________________________________________

Забіг INTERSPORT UKRAINE RUN 2016

10 вересня 2016 року з нагоди Дня фізичної культури та спорту в Україні у м. Києві другий рік поспіль за підтримки Міністерства молоді та спорту України стартував забіг INTERSPORT UKRAINE RUN 2016, у даному заході брали участь військовослужбовці УДО України.

З метою розвитку, популяризації та пропаганди здорового способу життя взяли участь 9 (дев’ять) військовослужбовців Інституту УДО України, які були заявлені на дистанцію 10 000 метрів. Всього на цій дистанції стартували більше 380 учасників. Кращий результат військовослужбовців Інституту УДО України – 49 місце показав слухач І курсу магістратури Гречний Артем, який фінішував з часом 42 хвилини 15 секунд.

Всі слухачі Інституту фінішували з особистими рекордами.

IMG 1286

__________________________________________________________________________________________________

День фізичної культури та спорту

09 вересня 2016 року з нагоди Дня фізичної культури та спорту в Інституті УДО України було проведене засідання спортивних організаторів УДО України. На засіданні головував Голова колективу фізичної культури УДО України заступник начальника Управління генерал-майор Іванчук О.М.
У засіданні брали участь заступник Голови КФК Кучерявий Л.М., перший заступник начальника Інституту УДО України полковник Пугач С.М., науково-педагогічні працівники Інституту УДО України, спортивні організатори УДО України.

Голова колективу фізичної культури УДО України генерал-майор Іванчук О.М., наголосив, що фізична культура та спорт – це елемент виховання, формування моральних цінностей, гуртування фізичної витривалості військовослужбовців УДО України.

Були підведені підсумки роботи КФК за 2016 рік, а також намічені перспективи розвитку фізичної культури і спорту на наступний рік. На засіданні запропоновано про введення до Спартакіади УДО України прикладних видів спорту та залучення більшої кількості військовослужбовців.

Заступник директора Департаменту по роботі з особовим складом полковник Головко В.В. оголосив наказ Начальника Управління щодо заохочення кращих спортивних організаторів Управління.

За вагомий внесок з розвитку фізичної культури та спорту та з нагоди Дня фізичної культури і спорту України з числа військовослужбовців Інституту УДО України нагороджені:

- Кучерявий Л.М., професор кафедри тактико-спеціальної підготовки;

- полковник Рудь С.Л., директор Вищого професійного училища державної охорони;

- підполковник Іванушкін Є.О., старший викладач кафедри державної охоронної діяльності та безпеки;

- майор Кисленко Д.П., начальник кафедри тактико-спеціальної підготовки;

- молодший лейтенант Циганок А.С., старший лаборант кафедри тактико-спеціальної підготовки.

______________________________________________________________________________________________________

День знань

1 вересня 2016 року в День знань та початку нового навчального року  заступник начальника Управління державної охорони України генерал-майор Олександр Іванчук за вагомий особистий внесок у справу забезпечення державної охорони органів державної влади України і посадових осіб, а також з нагоди 25 річниці незалежності України вручив: Почесну грамоту Верховної Ради України та нагрудний знак заступнику начальника Інституту Управління державної охорони України Київського національного університету імені Тараса Шевченка генерал-майору Ігорю Плахуті; подяку Прем’єр-Міністра України завідувачу кафедри гуманітарних та загально-правових дисциплін Інституту Управління державної охорони України Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктору юридичних наук, професору Віталію Кузнецову.

Колектив Інституту УДО України КНУ імені Тараса Шевченка вітає генерал-майора Плахуту І.В. та Кузнецова В.В. з державними відзнаками та бажає нових творчих досягнень!

 

Подяка

________________________________________________________________________________________________

 

Кращий викладач Інституту УДО України

Під час урочистого засідання Вченої ради Київського національного університету імені Тараса Шевченка, яке відбулося 5 вересня 2016 року, ректор університету, академік Національної академії наук України, доктор філософських наук, професор Леонід Губерський вручив Диплом кращого викладача Київського національного університету імені Тараса Шевченка старшому викладачу кафедри гуманітарних та загально-правових дисциплін Інституту УДО України Ользі Спірічевій.

Колектив  Інституту УДО України КНУ імені Тараса Шевченка вітає Ольгу Спірічеву з заслуженою нагородою та бажає нових успіхів на освітянській ниві.

DSC 7365

_______________________________________________________________________________________________

Наукові здобутки

29 квітня 2016 року відбувся успішний захист дисертації викладача іноземної мови Інституту УДО України КНУ імені Тараса Шевченка Жукевич Ірини Петрівни на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук на тему «Формування готовності до самоосвіти курсантів вищих навчальних закладів системи МВС України».

1 липня 2016 року Ірині Жукевич було вручено Диплом про присудження наукового ступеня кандидата педагогічних наук.

Колектив  Інституту УДО України КНУ імені Тараса Шевченка вітає Ірину Жукевич з отриманим науковим ступенем та бажає нових творчих звершень в професійній діяльності!

IMG 9582

_______________________________________________________________________________________________

Нові наукові здобутки

кафедри гуманітарних та загально-правових дисциплін Інституту УДО України

14 квітня 2016 р. в Інституті УДО України відбулася офіційна презентація Науково-практичного коментаря Кримінального кодексу України (Науково-практичний коментар Кримінального кодексу України / Д.С.Азаров, В. К. Грищук, А. В. Савченко [та ін.] ; за заг. ред. О.М. Джужі, А. В. Савченка, В. В. Чернєя. – К. : Юрінком Інтер, 2016. – 1064с.), співавтором якого став завідувачкафедри гуманітарних та загально-правових дисциплін Інституту УДО України, доктор юридичних наук, професор В.В. Кузнецов.

Це солідна міжвузівська робота, яка демонструє міцні наукові та практичні зв’язки Інституту УДО України з іншими провідними юридичними вишами й установами держави (зокрема, до коментування Кримінального кодексу України залучалися фахівці з Верховного суду України, Національної академії внутрішніх справ, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного університету «Києво-Могилянська академія», Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України). Показово, що серед авторів коментаря десять осіб – це добре відомі у науковому світі доктори юридичних наук, професори, а сама праця вийшла завдяки підтримці юридичного видавництва «Юрінком Інтер».

Видання буде корисним працівникам правоохоронних органів, суддям, адвокатам, науково-педагогічним працівникам, а також всім, хто цікавиться проблемами кримінального права України.

Фото про презентацию книги КК

 _____________________________________________________________________________________________

ПРОГРАМА

КУРСІВ ВИВЧЕННЯ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ

«ФОРМУВАННЯ ІНШОМОВНОЇ КОМУНІКАТИВНОЇ

КОМПЕТЕНТНОСТІ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ УДО УКРАЇНИ»

Формування іншомовної комунікативної компетентності військовослужбовців Управління державної охорони України : Програма курсів вивчення англійської мови / уклад. І.П. Жукевич, О.В. Спірічева. – К. : Інститут УДО України імені Тараса Шевченка, 2016. – 12 с.

Укладачі:

Жукевич І.П., викладач кафедри психології охоронної діяльності Інституту

                           УДО України України КНУ імені Тараса Шевченка;

Спірічева О.В., старший викладач кафедри гуманітарних та загально-правових

                           дисциплін Інституту УДО України КНУ імені Тараса Шевченка.

Рецензенти:

Глазунов І. В., заступник директора Департаменту – начальник 2 Служби ДППОЗ УДО

                          України;

         Нітенко О.В., професор кафедри іноземних мов Національної академії внутрішніх справ,

                                   кандидат філологічних наук, доцент.

Програма розглянута 8 квітня 2016 року (протокол № 8) на засіданні кафедри гуманітарних та загально-правових дисциплін Інституту Управління державної охорони України Київського національного університету імені Тараса Шевченка та схвалена 15 квітня 2016 року (протокол № 3) вченою радою Інституту Управління державної охорони України Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

 

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

Метою курсів є формування іншомовної професійної комунікативної компетентності військовослужбовців УДО України для виконання завдань під час проведення охоронних заходів.

         Практична мета навчання досягається на основі навчально-комунікативної діяльності та полягає у навчанні англійської мови як засобу отримання необхідних вмінь і навичок спілкування в усній формі. В результаті навчання курсу англійської мови, слухачі повинні досягнути рівня практичного володіння лексикою в рамках даної програми.

Виховна мета передбачає формування у слухачів уміння оцінювати мовленнєву ситуацію і вступати в комунікацію згідно з нормами мовленнєвої поведінки країни, мова якої вивчається, й спрямована на виховання у слухачів творчого ставлення до навчання, ініціативності, високої особистої відповідальності та дисциплінованості.

Розвиваюча мета передбачає розвиток інтелектуальної, мовленнєвої, емоційної та мотиваційної сфер особистості; формування мовної здібності в комунікативній єдності; оволодіння способами формування думки англійською мовою.


ІНТЕГРОВАНІ ВИМОГИ ДО ЗНАНЬ І УМІНЬ СЛУХАЧІВ

У результаті вивчення тем курсів військовослужбовці УДО України повинні:

Знати:

-    фонетичну і графічну систему англійської мови, правила орфографії та орфоепії;

-     практичну граматику сучасної англійської мови, особливості використання найбільш уживаних граматичних форм і конструкцій;

-     синтаксичні, семантичні та фонетичні правила й закономірності англійської мови.

Вміти:

-    користуватися англійською мовою в усній та писемній формах, відповідно до потреб службової діяльності та вирішення професійних завдань;

-    читати та розуміти автентичну загальнополітичну та спеціальну літературу;

-  сприймати англійську мову на слух (бесіди, виступи, фоно- та відеозаписи, радіо- та телепрограми), а також під час роботи з інформаційними джерелами (преса, радіо, телебачення та комп’ютерні ресурси);

-  ініціювати й вести бесіди англійською мовою на побутові, загальні, суспільно-політичні, економічні, спеціальні та професійні теми;

-    вести телефонні розмови;

-   сприймати та обробляти відповідно до поставленої мети різні види інформації, що отримана з відкритих і закритих друкованих, аудіовізуальних і аудитивних джерел;

-    проводити інформаційно-аналітичну роботу з різними джерелами витоку інформації;

-  усно й письмово реферувати та анотувати матеріали із суспільно-політичної, економічної, науково-технічної та країнознавчої тематик з оригінальних іншомовних джерел, передусім фахові матеріали;

-  правильно оформляти англомовні письмові висловлювання різного типу, ділову кореспонденцію;

- орієнтуватись в питаннях внутрішньої та зовнішньої політики, економіки, науки, техніки та культури України й країн, мова яких вивчається;

-     користуватися англомовною довідковою літературою;

-     оперувати країнознавчою інформацією;

-    самостійно вдосконалювати отримані знання з урахуванням особливостей службових вимог і завдань.

Бути ознайомленими з:

-      країнознавчими аспектами англомовних країн;

-      основами теорії та практики перекладу;

-      теоретичними основами усного й письмового анотування та реферування.

ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

Програма курсів вивчення англійської мови «Формування іншомовної комунікативної компетентності військовослужбовців УДО України» ґрунтується на системі сучасної літературної мови відповідної країни і відповідає усталеним вимогам вивчення іноземної мови згідно з дескрипторами Загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти.

Навчальні групи формуються у складі 10 осіб з урахуванням рівня знань слухачів.

Термін навчання: 2 місяці.

Обсяг навчального курсу: 94 годин (34 години – аудиторні заняття; 60 годин – самостійна робота).

Перед початком організації освітнього процесу курсів вивчення англійської мови проводиться вступне тестування для військовослужбовців УДО України з метою визначення рівня володіння англійською мовою.

         Для формування необхідних вмінь та навичок, викладачам рекомендується використовувати усні та письмові види робіт:

 • складання діалогічних висловлювань за тематикою курсу англійської мови;
 • тренувальні вправи «питання-відповіді» та «віддання команд».

         Знання граматики, які отримані при вивчення англійської мови у закладі освіти, закріплюються під час виконання тренувальних та мовленнєвих вправ. Усі заняття повинні мати практичну направленість.

         Консультації проводяться протягом всього періоду навчання з метою поглиблення знань.

ПОТОЧНИЙ ТА ПІДСУМКОВИЙ КОНТРОЛЬ

РІВНЯ СФОРМОВАНОСТІ ІНШОМОВНОЇ ПРОФЕСІЙНОЇ КОМУНІКАТИВНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ

Успішне формування іншомовної професійної комунікативної компетентності, визначене даною програмою, багато в чому залежить від систематичного контролю успішності. Контроль формування іншомовної професійної комунікативної компетентності проводиться шляхом поточного опитування (усного, письмового), а також шляхом проведення тестів та заліку.

Зміст заліку

1. Аудіювання та виконання завдань щодо прослуханого тексту.

2. Двосторонній переклад речень.

3. Висловлювання монологічного характеру та бесіда з викладачем англійською мовою на запропоновану ситуацію в межах пройденої тематики.

 

Розподіл навчального часу за темами для курсу

з/п

Вид

навчального заняття

Кількість годин Із них

Назва тем та видів занять

Матеріально-технічне забезпечення

Інформаційно-методичне забезпечення

Під керівництвом викладача Самостійні заняття
1. Вступне випробування 2 2   Тест. Лінгафонний кабінет  
2.

Практичне

заняття

6 2 4 Тема 1. Професійне знайомство. Дипломатичний та офіційний протокол. Офіційні зустрічі. Лінгафонний кабінет 6, 12, 14, 17
3.

Практичне

заняття

6 2 4 Тема 2. Орієнтація в місті. Подорожі. Виїзд за кордон. Лінгафонний кабінет 6, 12, 14, 20
4.

Практичне

заняття

6 2 4 Тема 3. Контроль на безпеку. Основні правила проходження паспортного та митного контролю. Лінгафонний кабінет 1, 6, 14, 20
5.

Практичне

заняття

6 2 4 Тема 4. Транспорт. Типи транспортних засобів. Розміщення автомобіля особи, що охороняється, у кортежі супроводу. Лінгафонний кабінет 1, 6, 13, 14, 18
6.

Практичне

заняття

6 2 4 Тема 5. Їжа. Правила замовлення страв та норми поведінки за столом. Лінгафонний кабінет 1, 6, 14, 19
7.

Практичне

заняття

6 2 4 Тема 6. Сучасний медійний простір: преса, телебачення, Інтернет. Лінгафонний кабінет 1, 6, 12, 14
8.

Практичне

заняття

6 2 4 Тема 7. Медичне обслуговування. У поліклініці. Лінгафонний кабінет 1, 6, 12, 14, 17
9.

Практичне

заняття

6 2 4 Тема 8. В аптеці. Назви розповсюджених хвороб та ліків. Лінгафонний кабінет 1, 5, 12, 14, 17
10.

Практичне

заняття

6 2 4 Тема 9. Сфера побутового та соціального обслуговування. Грошові операції. Назви основних продовольчих і промислових крамниць, товарів і дій, пов’язаних із їх придбанням. Лінгафонний кабінет 1, 6, 13, 14 23
11.

Практичне

заняття

6 2 4 Тема 10.Основні види і класи готелів. Поселення в готелі. Лінгафонний кабінет 1, 6, 9, 14
12.

Практичне

заняття

6 2 4 Тема 11. Діяльність міжнародних організацій: ООН, НАТО, ЄС, ОБСЄ тощо. Лінгафонний кабінет 4, 13,14, 22
13.

Практичне

заняття

6 2 4 Тема 12. Служби здійснення охорони органів державної влади та високих посадових осіб. Лінгафонний кабінет 4, 14, 20
14.

Практичне

заняття

6 2 4 Тема 13. Міжнародна співпраця правоохоронців. Інтерпол. Тероризм, його види. Лінгафонний кабінет 4, 12, 14, 22
15.

Практичне

заняття

6 2 4 Тема 14. Кримінальне правосуддя. Масові заворушення.. Злочини та покарання. Типи злочинів. Лінгафонний кабінет 4, 12, 14, 21
16.

Практичне

заняття

6 2 4 Тема 15. Діяльність правоохоронних органів. Антисоціальна поведінка. Лінгафонний кабінет 4, 12, 19
17. Підсумковий контроль 2 2   Залік Лінгафонний кабінет  
18. Всього 94 34 60      

 

 

Теми ситуацій для співбесіди на заліку

1. Greeting and meeting people

Introduce the staff of your department (a director (male) – colonel, Doctor of Science, a deputy director (male) – lieutenant colonel, a senior specialist (female) – major, a specialist on special missions (male) - major, a specialist (female)– a captain). Suggest their personal names.

2. Travelling

You want to order two tickets for the British Airways flights. You are going to leave on Friday June 3rd. You are flying to London. You are going to return on Saturday June 11th. You want a through flight.

3. Driving a car

You exceed a speed limit and drive in a non-stopping area. You could cause an accident. What will you be said?

4. Eating habits and meals

You discuss with your friends the menu and choose dishes and drinks at a restaurant.

5. At the doctor’s

You complain to the doctor of the illness you have.

6. Money and economic relations

You are visiting a foreign country. You have little money left. You want to exchange some money.

7. Shopping

You are interested in buying a suit, a shirt and a tie which would go well together.

8. At the hotel

You are travelling with your family (3 kids and spouse). You would like a suite (or a double if there are no suites available) for 2 nights. You would like to pay with a credit card. You would like a wake up call for 6.30 a.m.

9. Dealing with a crowd

You provide security check at the football match. There are some people behaving badly. You give them some orders to check on security.

10. Going through the customs

You are at the airport. The customs officer asks if you have anything to declare. You answer that you have only personal belongings in two suitcases. You are carrying some precious jewelry for gifts and a gun for personal security.

ПЕРЕЛІК СИТУАЦІЙ СПІЛКУВАННЯ

ДО САМОКОНТРОЛЮ ТА КОНТРОЛЮ ЗНАНЬ

1. Talk about a typical family in Ukraine.

2. Are famous people good neighbours?

3. How can parents embarrass their children and how can children embarrass their parents?

4. What means of communication are popular today?

5. How to get to… (using a map).

6. Online dating: pros & cons.

7. Talk about wedding traditions in America and Ukraine.

8. You have watched a good film. Write a film review.

9. You are a mayor of the town. How can you make your town a better place for tourists?

10. Two friends from Australia are coming to visit you for a week. It is their first visit to Ukraine. You are going to be their guide.

11. Plan your own “theme” restaurant.

12. Which are the most important qualities people need to do the job you chose?

13. Give some careers advice. Then, let us know what information should be included in the CV.

14. What will be different for people a hundred years from now?

15. Computer games: pros & cons.

16. Talk about the favourite leisure activities of people in Ukraine.

17. Plan your own reality TV show.

18. Give some recommendations how to deal with stress.

19. What are the most popular sports in Ukraine?

20. Describe a fashion victim.

21. Talk about a festival that you have been to.

22. Why is the English considered a Global Language?

23. Shift work. My typical working day.

 1. Law enforcement agencies. Their roles and responsibilities.
 2. Describe your vehicle according to the international pattern.
 3. Talk about what drivers must and mustn’t do in your country.
 4. Talk about driving offences and penalties in your country.
 5. What do you think anti-social behaviour is?
 6. What is your personal experience of community policing?
 7. Practise the emergency calls.
 8. Practise an enquiry on the assault.
 9. Describe what happens when the police arrive at the scene of driving accident.
 10. What advice could you give to people who want to protect a building?
 11. Which issues do police publicity campaigns target in your country?
 12.  Going through security control.
 13. Are you often deployed in situations related to civil disorder? What sort of protective equipment do you always wear?
 14. Do you often have to restrain suspects? Tell about common techniques.
 15. Is football hooliganism a problem in your country?
 16. Draw a plan of the building where you work.
 17. What special processes are there when you into custody detainees?
 18. Practise interviewing techniques.
 19. Expand on what usually happens at a crime scene.
 20. Practise physical description of a person.
 21. Have you ever used psychological profiling in your job? Do you think it is a useful technique?
 22. How important is knowledge of law in your job?
 23. Which areas of law are you most familiar with?
 24. What do you know about the extradition agreements your country has with other countries?
 25. Why is it so difficult for law enforcers to combat organized crime?

ІНФОРМАЦІЙНО-МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

1. Англійська мова для повсякденного спілкування: Підручник / В. К. Шпак, В. Я. Полулях, З. Ф. Кириченко та ін.; За ред. В. К. Шпака, 2-ге вид. – К.: Вища школа, 1999. – 302 с.

2. Балабін В. В. Основи військового перекладу : (англ. мова) : підручник /    В.В.Балабін, В. М. Лісовський, О. О. Чернишов ; за ред. В. В. Балабіна. –   К. : Логос, 2008 – 587 с.

3. Голіцинський Ю. Б. Граматика : Збірник вправ / Ю. Б.Голіцинський. – К. : Нікос, 2002. – 480 с.

4. Boyle, Charles & Chersan Ileana. English for Law Enforcement: Student’s Book / Boyle, Charles & Chersan Ileana. – Macmillan, 2012. – 128 p.

5. Boyle, Charles & Chersan Ileana. English for Law Enforcement: Teacher’s Book. – Macmillan, 2012. – p.

6. Kerr, Philip. Straightforward Pre-Intermediate: Student’s Book. – Macmillan, 2007. – 159p.

7. Jones, Matthew & Kerr, Philip. Straightforward Pre-Intermediate: Workbook. – Macmillan, 2005. – 96p. – Audio CD 8. Scrivener, Jim. Straightforward Pre-Intermediate: Teacher’s Book. – Macmillan, 2005. – 242p. – 2 CDs

9. Kerr, Philip & Jones, Ceri. Straightforward Intermediate: Student’s Book. – Macmillan, 2006. – 167p10. Waterman, John. Straightforward Intermediate: Workbook. – Macmillan, 2006. – 96p. – Audio CD

11. Scrivener, Jim & Bingham, Celia. Straightforward Intermediate: Teacher’s Book. – Macmillan, 2006. – 240p.

Grammar A2-B2

12. Jenny Dooley, Virginia Evans. Grammarway 3,– Express Publishing, 2008. – 216 p.

13. Raymond Murphy. English Grammar in Use with answers, – Видання для України ТОВ «Фоліо ЛТД», 1998. – 350 с.

Словники та розмовники:

14. Новый англо-русский словарь: Ок. 200 000 слов и словосочетаний. – М.: Рус. яз. – Медиа, 2004. – 946 с.

15. Балла М. І. Англо-український словник / М. Балла. – К. : Освіта, 1996. – Т. 1. – 712 с.

16. Балла М. І. Англо-український словник / М. Балла. – К. : Освіта, 1996. – Т. 2. – 752 с.

17. Оксфордский русско-английский словарь: 70 000 слов / Маркус Уиллер. – М. : Баркалая и К°, 1993. – 913 с.

18. Попов Є. Ф. Великий українсько-англійський словник / Є. Попов, М. Балла. – К. : Чумацький шлях, 2001. – 643 с.

19. Русско-английский/англо-русский военный словарь: 50000 терминов / А.Костров. – Москва-Минск-Киев : Технические словари, 2000. – 700с.

20.Longman Dictionary of Contemporary English. – Essex : Longman House, 1995. – 1668 p.

Інші джерела актуальної інформації англійською мовою:

21. Аудіоінформація з інтернету:

www.bbc.co.uk, www.msnvideodownloads.com, www.2.dw-world.de, www.cnn.com, www.mp3.alkar.net

22. Інтернет-видання: www.fbi.gov, www.cia.gov, www.mi5.gov.uk, www.nato.int, www.word-and-time.iatp.org.ua, www.airdisaster.com, www.boeing.com, www.history.uk.com, www.en.wikipedia.org, www.unian.net/eng, www.eads.com, www.mod.uk, www.army.mil, www.royal-navy.mod.uk, www.script-o-rama.com

23. Періодична преса Великої Британії та США та українські англомовні видання: газети “TheWashingtonTimes”, “ICAOMagazine”; “TheHaroldTribune”, “TheWallStreetJournal”, “KievPost”, “TheDay” тощо.